fbpx

Enter your keyword

Aroma Terapi

aroma terapi koku çeşitleri
Buhar odası, sauna ve macera duşu deneyimi ile yaşayan her ziyaretçiyi cezbetmektedir. Örneğin konuk tüm duyuları ( koku, his, görmek, işitmek) aynı anda yaşar. Özellikle koku bu bağlamda önemli bir rol oynar. Aynı zamanda koku üniteleri ile kokuların uygun dozda ve uygun aralıkta ayarlanması ve dozlanması. Bu üniteler sayesinde konuk duş sırasında belli aralıklarla kokuyu hissedecek.

Aroma Terapi / Spa Koku

WDT– özel aroma terapi kokuları sağlıklı yaşam merkezleri için özel olarak üretilmektedir. Sadece uçucu yağlar kullanarak hoş ve sağlıklı bir ortam yaratır. Bu şekilde, faydalarını sağlıklı yaşam merkezleri için getirirsiniz. Özellikle farklı karışımlar farklı bir atmosfer sunar. Öncelikle hangisini seçeceğiniz, alana ve iltifat etmek istediğiniz niteliklere bağlıdır. Ayrıca aromatik buhar odası ve saunalar için esanslı yağlardan elde edilir. 

Aromalandırılmış Spa Terapisi

Kokular ile hafifçe aromalandırılmış buharın tedavi edici etkisi tedavilerde  önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple buhar banyosunda hoş kokuların ideal kombinasyonu ile  terapi etkisi daha da artar. Lavanta ile mür ve okaliptüs’ün özellikle solunum şikayeti olanlar kişiler için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. 
Günümüzde  farklı ortamlarda farklı şekillerde uygulanmaktadır. Uçucu yağlar ile hoş bir ortam sağlayabilirsiniz. Bunlar, beden ve zihin üzerinde olumlu bir işlevi olan bitkinin (kök, yaprak, çiçek veya gövde) belirli bileşenleridir. Çünkü uçucu yağların iyileştirici güçleri, sağlıklı yaşam merkezlerinde çok önemlidir. Hamamların sosyal, güvenli ve dinlendirici bir yer olduğu Romalılarla başladı.