fbpx

Enter your keyword

Aroma Terapi

Aroma Terapi / Kokular

WDT– özel aroma terapi kokuları sağlıklı yaşam merkezleri için özel olarak üretilmektedir. Sadece uçucu yağlar kullanarak hoş ve sağlıklı bir ortam yaratır. Bu şekilde, aromaterapinin faydalarını sağlıklı yaşam merkezleri için getirirsiniz. Farklı karışımlar farklı bir atmosfer sunar. Hangisini seçeceğiniz, alana ve iltifat etmek istediğiniz niteliklere bağlıdır. Aromatik buhar odası ve saunalar için esanslı yağlardan elde edilir. 

Aroma Terapi buhar odası, sauna ve macera duşu deneyimi ile yaşayan her ziyaretçiyi cezbetmektedir. Konuk tüm duyuları ( koku, his, görmek, işitmek) aynı anda yaşar. Koku bu bağlamda önemli bir rol oynar. Kokuların uygun dozda ve uygun aralıkta ayarlanarak dozajlanmasını sağlayabilmek için koku dozaj üniteleri kullanılır. Bu üniteler sayesinde konuk duş sırasında belli aralıklarla kokuyu hissedecek.

 Kokular ile  hafifçe aromalandırılmış buharın tedavi edici etkisi tedavilerde  önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple buhar banyosunda hoş kokuların ideal kombinasyonu ile  terapi etkisi daha da artar. Lavanta ile mür ve okaliptüs’ün Özellikle solunum şikayeti olanlar kişiler için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Aromaterapi, sağlıklı yaşam merkezlerinde temel bir işleve sahiptir.

Günümüzde aromaterapi farklı ortamlarda farklı şekillerde uygulanmaktadır. Aromaterapi uçucu yağlar ile oluşturulur. Bunlar, beden ve zihin üzerinde olumlu bir işlevi olan bitkinin (kök, yaprak, çiçek veya gövde) belirli bileşenleridir. Çünkü uçucu yağların iyileştirici güçleri, sağlıklı yaşam merkezlerinde çok önemlidir. Hamamların sosyal, güvenli ve dinlendirici bir yer olduğu Romalılarla başladı. Şimdi sağlıklı yaşam merkezleri 21. yüzyılda hala yaygın olarak kullanılıyor.