fbpx

Enter your keyword

Bio Sauna

BİO SAUNA 

Bio sauna 55 ° C’ye kadar çıkarılabilir. Meditasyon müziği ile  rahatlama sağlanabilir.Burada, % 45-55  arasında sürekli bir nem vardır. En fazla  45 dakika saunada kalınmalıdır.

BİO SAUNA 

Kırmızı Işık: Kan dolaşımını ve kalp aktivitelerini destekler.Sarı Işık: Gerginliği en aza indirir.Yeşil Işık:Sakinleştirici ve pozitif etkileri vardır. Denge ve uyumu teşvik etmektedir.Mavi Işık: Sakinleştiricidir.

Bio saunada ; Metabolizma hızlanır.Vücuttaki zararlı maddeler temizlenir. Sinir sistemi ve hücresel metabolizmayı uyarır.

 

Bio Sauna Sauna Mucizesi

Fince bir sözcük olan sauna, terleme banyosu anlamına gelir. Eskiden odun sobalarını av etlerini ve somon balıklarını pişirmek için kuran Finliler, daha sonra bu sıcak mucizenin sağlık ve gençlik kaynağı olduğunu keşfetmişler.

Saunaya girildiğinde cilt ısısı 40 dereceye, vücut ısısı da 38 dereceye kadar çıkar. Vücut hemen terleyerek tepki verir, kandaki savunma hücrelerinin sayısı artar. Ayni zamanda bakteri ve virüsler etkisiz hale gelir.

Sauna insan vücuduna genç ve taze bir görünüm kazandırır. Deri üzerindeki gözeneklerin açılması ile derinin üst tabakasındaki ölü hücreler dışarı atılmış olur.

Düzenli sauna banyoları kasları gevşetmek suretiyle vücuttaki romatizma ve kireçlenme ağrılarına iyi gelir.

Sauna vücudun dış etkenlere karşı direncini arttırır, toplam kan proteinlerinde artışa neden olur, bu da dokulara daha fazla oksijen ulaşımını sağlar.

Sauna Konsept Tasarımlar