fbpx

Enter your keyword

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları  Teknik Bilgi

 1. Saunadan  farklı olarak buhar odası uygulamaları nemli bir ortamdır. Korozyon veya bozulmaya maruz kalan malzemelerden kaçınmak gerekir.
 2. buhar odası uygulamaları tüm iç yüzeyleri tamamen kapalı olmalıdır.Fayans gibi su geçirmez bir yüzey. Su geçirmez boya. Duş başlığı dahil tüm bağlantılar veya çatlaklar, silikon ile kapatılmalıdır. Üretici tarafından buhar için önerilen akrilik muhafazalar ayrıca mükemmel buhar odaları oluşturur. Korozyon veya çürümeye maruz kalan malzemeler.
 3. Buhar odasının tüm iç yüzeyleri tamamlanmış olmalıdır.
 4. buhar odası uygulamaları muhafazasının içindeki tavanlar ve yuvalar, yoğuşmanın iç yüzeylerden akmasına izin vermemek ve yüzücünün üzerine damlamayı önlemek için eğimli olmalıdır. Tavan ayak başına 2 “eğim yeterli olmalıdır. Buhar odası uygulamaları için Su tahliyesi  sağlanmalıdır.
 5. Buhar odası uygulamaları sırasında kaymaz zemin yüzeyi güvenlik için kullanılmalıdır.
 6. Buhar odası uygulamaları sırasında Tavan yüksekliği 8 ‘ile sınırlandırılmalıdır. 8 ‘üzerindeki değerler aşırı sıcaklığa neden olabilir.
 7. Buhar Odası uygulamalarına başlamadan önce mutlaka buhar jeneratörü takılacak alan seçilmelidir.Buhar üreticisi cihazın nemden buhardan ve soğuktan korunması son derece önemlidir.
 8. Buhar odası Uygulamaları yaparken yüzey kaplama için malzemelerin kalitesinden emin olmalısınız.Bir buhar odası sıcak ve nemli koşullar için garantili olmalıdır.

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları sıcaklık en fazla 45°C-50°C  ,nem % 95-100 civarıdır. Aromaterapi, renk ve müzik terapileriyle zenginleştirilir.Buhar odaları gerek yapısı ve yapılışıyla ve kullanım yönüyle sauna’dan çok farklıdır. Sauna ahşap bir odanın içerisindeki bir insanın kuru sıcak ile terlemesidir. Buhar odaları ise ısı değil yoğun miktarda nem ve su buharı bulunmaktadır.Buhar odaları aynı zamanda bir tedavi odasıdır. Doktorlar soğuk algınlık, sinüzit ve bronşit şikayetleri olan hastalara buhar odalarını önerir.

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları Stresi azaltır, Bağışıklık Sistemini kuvvetlendirir, kan dolaşımını arttırır ziyaretinde bedenin metabolizma hareketlerini güçlendirir.Buhar Odası Uygulamaları  Vasküler akımı iyileştirir, Hücresel seviyede oksijenlenmeyi arttırır.Buhar Odası Uygulamaları içinde bir buhar jeneratörü nem düzeyi yüksek su buharı oluşturmak için kullanılır.Isı ve nem ağrıyan kasları veya artrit sakinleştirici, stresten arınarak rahatlama gibi vücut temizliği değişen sağlık faydaları görülmektedir.

BUHAR ODASI VE SAUNA FARKI

Buhar Odası Uygulamaları  saunalara benzer. İkisi de küçük, ısıtmalı bir odada oturmanızı ve her ikinizin de sağlığınızın faydalıdır. Büyük fark, sağladıkları ısı türündedir. Sauna, genellikle sıcak kayalardan veya sobadan aldığı  kuru ısıyı kullanır. Buhar Odası Uygulamaları kaynar suyla dolu bir jeneratörle ısıtılmaktadır.

BUHAR ODASI RİSKLERİ

Buhar Odası Uygulamaları  sağlıklı spa deneyimleridir. Ancak bunları aşırı kullanırsanız zararlı olabilirler. Buhar Odası Uygulamaları 15 dakikadan fazla kalmak sizi rahatır.Buhar Odası Uygulamaları  diğer insanların mikroplarını da barındırabilir. Buhar, bazı bakteri türlerini öldürecek kadar sıcak değildir ve sıcaklık, bakteri sayısını da arttırabilir.

Buhar Odası Uygulamaları tek başına ciddi koşulları tedavi edemez. Kalp atış hızınızı arttırabilir ve egzersizinizi daha etkili hale getirebilirken, Buhar Odası Uygulamaları  egzersiz yerine geçmez. Hamileyseniz, bağışıklığınızı kaybediyorsanız doktorunuzdan onay almadan Buhar Odası Uygulamaları ve saunadan kaçının.

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları için hoş bir aroma ve mükemmel oda iklimi, buhar odasında optimum zevk için anahtar faktörlerdir!

Bizler buhar Odası Uygulamaları için bir teknik ekipman sağlayıcısı olarak hizmet vermekteyiz. Teslimat kapsamımızın temel bileşenleri buhar jeneratörleri ve koku pompalarıdır.

Buhar Odası Uygulamaları için sağlanan özel aydınlatma elemanları ve ışık efekti ile aynı zamanda hijyenik bir ortam sunulmaktadır.Basit, hızlı ve sorunsuz kurulum ve kullanım garanti edilir.

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları

 1. Buhar odası uygulamaları oluşturulurken buhar odası tamamen kapalı olmalı.
 2. Buhar odası uygulamaları sırasında tavan su geçirmez olmalıdır.
 3. Buhar odası uygulamaları yapılırken dış pencere önerilmez.
 4. Konforlu ve rahat bir buhar odası uygulamaları için uygun seçimi buhar jeneratörü modeli ve boyutu, buhar odasının kendisinin tasarımı kadar önemlidir.
buhar odası (2)
Buhar Odası Uygulamaları