fbpx

Enter your keyword

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar odası uygulamaları ekibimiz tarafından buhar için önerilen akrilik muhafazalar ile mükemmel ve farklı konseptlerde uygulanır. Ayrıca  saunadan farklı olarak oldukça nemli bir ortam vardır. Bu sebeple korozyon veya bozulmaya maruz kalan malzemelerden kaçınmak gerekir. Özellikle tüm iç yüzeyleri tamamen kapalı olmak zorundadır. Örneğin fayans gibi su geçirmez bir yüzeye sahip olması gerekir. Ayrıca boya su geçirmez olmalıdır. Duş başlığı dahil tüm bağlantılar veya çatlaklar, silikon ile kapatılmalıdır. 

Buhar Odası Tesisat

 • Buhar odasının tüm iç yüzeyleri ekibiniz tarafından bitmiş olmalıdır.
 • Ayrıca tavanlar ve yuvalar, yoğuşmanın iç yüzeylerden akmasına izin vermemek ve yüzücünün üzerine damlamayı önlemek için eğimli olmalıdır. Örneğin tavan ayak başına 2 “eğim yeterli olmalıdır. Buhar odası için su tahliyesi  sağlanmalıdır.
 • Uygulama sırasında kaymaz zemin yüzeyi güvenlik için kullanılmalıdır.
 • Tavan yüksekliği ekip tarafından 8 ‘ile sınırlandırılmalıdır. 8 ‘üzerindeki değerler aşırı sıcaklığa neden olabilir.
 • Uygulamaya başlamadan önce mutlaka buhar jeneratörü takılacak alan seçilmelidir. Buhar üreticisi cihazın nemden buhardan ve soğuktan korunması son derece önemlidir.
 • Yüzey kaplama için malzemelerin kalitesinden emin olmalısınız. Çünkü sıcak ve nemli koşullar için garantili olmalıdır.

Buhar Odası Ve Sauna 

Buhar odaları yapısı gereği  saunalara benzer. İkisi de küçük, ısıtmalı bir odada oturmanızı ve her ikisi de  sağlığınızın için  faydalıdır. Büyük fark, sağladıkları ısı türündedir. Sauna öncelikle  sıcak kayalardan veya sobadan aldığı  kuru ısıyı kullanır. 15 dakikadan fazla kalmak size zararlıdır. Ayrıca diğer insanların mikroplarını da barındırabilir. Çünkü buhar, bazı bakteri türlerini öldürecek kadar sıcak değildir. Buhar odası kaynar suyla dolu bir jeneratörler ısıtılmaktadır. Bu odalar sağlıklı spa deneyimleridir. Buhar Odası  tek başına tedavi edemez. Çünkü kalp atış hızınızı arttırabilir. Ayrıca egzersizinizi daha etkili hale getirebilirken, egzersiz yerine geçmez. Hamileyseniz, bağışıklığınızı kaybediyorsanız doktorunuzdan onay almadan buhar 0dası ve saunadan kaçının. Buhar odası kaynar suyla dolu bir jeneratörler ısıtılmaktadır. Bu odalar sağlıklı spa deneyimleridir.

 • Buhar Odası  sıcaklığı en fazla 45°C-50°C  ,nem % 95-100 civarıdır.
 • Aromaterapi, renk ve müzik terapileriyle zenginleştirilir.
 • Gerek yapısı gerekse kullanım yönüyle saunadan çok farklıdır.
 • Sauna ahşap bir odanın içerisindeki bir insanın kuru sıcak ile terlemesidir.
 • Buhar odaları ise ısı değil yoğun miktarda nem ve su buharı bulunmaktadır.

Kullanıcılar için En İyi Saunayı Seç.

Hoş bir aroma ve mükemmel oda iklimi, buhar odasında optimum zevk için anahtar faktörlerdir! Bizler buhar odası  için yapımı ve inşaat ile teknik ekipman sağlayıcısı olarak hizmet vermekteyiz. Öncelikle teslimat kapsamımızın temel bileşenleri buhar jeneratörleri ve koku pompalarıdır.