fbpx

Enter your keyword

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları  Teknik Bilgi

  • Saunadan  farklı olarak buhar odası oldukça nemli bir ortamdır. Bu sebeple korozyon veya bozulmaya maruz kalan malzemelerden kaçınmak gerekir.
  • Tüm iç yüzeyleri tamamen kapalı olmalıdır. Fayans gibi su geçirmez bir yüzey olmalıdır. Boya su geçirmez olmalıdır. Duş başlığı dahil tüm bağlantılar veya çatlaklar, silikon ile kapatılmalıdır. Üretici tarafından buhar için önerilen akrilik muhafazalar ayrıca mükemmel buhar odaları oluşturur.
  • Buhar odasının tüm iç yüzeyleri tamamlanmış olmalıdır.
  • Tavanlar ve yuvalar, yoğuşmanın iç yüzeylerden akmasına izin vermemek ve yüzücünün üzerine damlamayı önlemek için eğimli olmalıdır. Tavan ayak başına 2 “eğim yeterli olmalıdır. Buhar odası için Su tahliyesi  sağlanmalıdır.
  • Uygulama sırasında kaymaz zemin yüzeyi güvenlik için kullanılmalıdır.
buhar odası uygulamaları
  • Tavan yüksekliği 8 ‘ile sınırlandırılmalıdır. 8 ‘üzerindeki değerler aşırı sıcaklığa neden olabilir.
  • Uygulamaya başlamadan önce mutlaka buhar jeneratörü takılacak alan seçilmelidir. Buhar üreticisi cihazın nemden buhardan ve soğuktan korunması son derece önemlidir.
  • Yüzey kaplama için malzemelerin kalitesinden emin olmalısınız. Çünkü sıcak ve nemli koşullar için garantili olmalıdır.

Buhar Odası  sıcaklığı en fazla 45°C-50°C  ,nem % 95-100 civarıdır. Aromaterapi, renk ve müzik terapileriyle zenginleştirilir. Gerek yapısı gerekse kullanım yönüyle saunadan çok farklıdır. Sauna ahşap bir odanın içerisindeki bir insanın kuru sıcak ile terlemesidir. Buhar odaları ise ısı değil yoğun miktarda nem ve su buharı bulunmaktadır. Bundan dolayı bir tedavi odasıdır. 

BUHAR ODASI VE SAUNA 

Yapısı gereği  saunalara benzer. İkisi de küçük, ısıtmalı bir odada oturmanızı ve her ikisi de  sağlığınızın için  faydalıdır. Büyük fark, sağladıkları ısı türündedir. Sauna, genellikle sıcak kayalardan veya sobadan aldığı  kuru ısıyı kullanır. Buhar odası kaynar suyla dolu bir jeneratörle ısıtılmaktadır.

BUHAR ODASI RİSKLERİ

Bu odalar sağlıklı spa deneyimleridir. Ancak bunları aşırı kullanırsanız zararlı olabilirler. 15 dakikadan fazla kalmak sizi rahatır.Diğer insanların mikroplarını da barındırabilir. Çünkü buhar, bazı bakteri türlerini öldürecek kadar sıcak değildir.

Buhar Odası  tek başına tedavi edemez. Kalp atış hızınızı arttırabilir. Egzersizinizi daha etkili hale getirebilirken,egzersiz yerine geçmez. Hamileyseniz, bağışıklığınızı kaybediyorsanız doktorunuzdan onay almadan buhar 0dası ve saunadan kaçının.

Hoş bir aroma ve mükemmel oda iklimi, buhar odasında optimum zevk için anahtar faktörlerdir! Bizler buhar Odası  için yapımı ve inşaat ile teknik ekipman sağlayıcısı olarak hizmet vermekteyiz. Teslimat kapsamımızın temel bileşenleri buhar jeneratörleri ve koku pompalarıdır.