fbpx

Enter your keyword

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları

Buhar Odası Uygulamaları  Teknik Bilgi

 1. Saunadan  farklı olarak buhar odası oldukça nemli bir ortamdır. Korozyon veya bozulmaya maruz kalan malzemelerden kaçınmak gerekir.
 2. Tüm iç yüzeyleri tamamen kapalı olmalıdır.Fayans gibi su geçirmez bir yüzey olmalı.Su geçirmez boya olmalı. Duş başlığı dahil tüm bağlantılar veya çatlaklar, silikon ile kapatılmalıdır. Üretici tarafından buhar için önerilen akrilik muhafazalar ayrıca mükemmel buhar odaları oluşturur. 
 3. Buhar odasının tüm iç yüzeyleri tamamlanmış olmalıdır.
 4. Tavanlar ve yuvalar, yoğuşmanın iç yüzeylerden akmasına izin vermemek ve yüzücünün üzerine damlamayı önlemek için eğimli olmalıdır. Tavan ayak başına 2 “eğim yeterli olmalıdır. Buhar odası için Su tahliyesi  sağlanmalıdır.
 5. Uygulama sırasında kaymaz zemin yüzeyi güvenlik için kullanılmalıdır.
 6.  Tavan yüksekliği 8 ‘ile sınırlandırılmalıdır. 8 ‘üzerindeki değerler aşırı sıcaklığa neden olabilir.
 7. Buhar Odasına başlamadan önce mutlaka buhar jeneratörü takılacak alan seçilmelidir.Buhar üreticisi cihazın nemden buhardan ve soğuktan korunması son derece önemlidir.
 8. Buhar odası yaparken yüzey kaplama için malzemelerin kalitesinden emin olmalısınız.Bir buhar odası sıcak ve nemli koşullar için garantili olmalıdır.

Buhar Odası  sıcaklığı en fazla 45°C-50°C  ,nem % 95-100 civarıdır. Aromaterapi, renk ve müzik terapileriyle zenginleştirilir.Buhar odaları gerek yapısı gerekse kullanım yönüyle sauna’dan çok farklıdır. Sauna ahşap bir odanın içerisindeki bir insanın kuru sıcak ile terlemesidir. Buhar odaları ise ısı değil yoğun miktarda nem ve su buharı bulunmaktadır.Buhar odaları aynı zamanda bir tedavi odasıdır. Doktorlar soğuk algınlık, sinüzit ve bronşit şikayetleri olan hastalara buhar odalarını önerir.

Buhar Odası  Stresi azaltır, Bağışıklık Sistemini kuvvetlendirir, kan dolaşımını arttırır ziyaretinde bedenin metabolizma hareketlerini güçlendirir. Vasküler akımı iyileştirir, Hücresel seviyede oksijenlenmeyi arttırır.Buhar Odası içinde bir buhar jeneratörü nem düzeyi yüksek su buharı oluşturmak için kullanılır.Isı ve nem ağrıyan kasları veya artrit sakinleştirici, stresten arınarak rahatlama gibi vücut temizliği değişen sağlık faydaları görülmektedir.

BUHAR ODASI VE SAUNA FARKI

Buhar Odası  saunalara benzer. İkisi de küçük, ısıtmalı bir odada oturmanızı ve her ikinizin de sağlığınızın faydalıdır. Büyük fark, sağladıkları ısı türündedir. Sauna, genellikle sıcak kayalardan veya sobadan aldığı  kuru ısıyı kullanır. Buhar odası kaynar suyla dolu bir jeneratörle ısıtılmaktadır.

BUHAR ODASI RİSKLERİ

Buhar Odası   sağlıklı spa deneyimleridir. Ancak bunları aşırı kullanırsanız zararlı olabilirler. Buhar Odası Uygulamaları 15 dakikadan fazla kalmak sizi rahatır.Buhar Odası Uygulamaları  diğer insanların mikroplarını da barındırabilir. Buhar, bazı bakteri türlerini öldürecek kadar sıcak değildir ve sıcaklık, bakteri sayısını da arttırabilir.

Buhar Odası  tek başına ciddi koşulları tedavi edemez. Kalp atış hızınızı arttırabilir ve egzersizinizi daha etkili hale getirebilirken, Buhar Odası  egzersiz yerine geçmez. Hamileyseniz, bağışıklığınızı kaybediyorsanız doktorunuzdan onay almadan buhar Odası ve saunadan kaçının.

Hoş bir aroma ve mükemmel oda iklimi, buhar odasında optimum zevk için anahtar faktörlerdir!

Bizler buhar Odası  için bir teknik ekipman sağlayıcısı olarak hizmet vermekteyiz. Teslimat kapsamımızın temel bileşenleri buhar jeneratörleri ve koku pompalarıdır.

Sağlanan özel aydınlatma elemanları ve ışık efekti ile aynı zamanda hijyenik bir ortam sunulmaktadır.Basit, hızlı ve sorunsuz kurulum ve kullanım garanti edilir.

Buhar Odası Uygulamaları

 1. Buhar odası uygulamaları oluşturulurken buhar odası tamamen kapalı olmalıdır.
 2. Buhar odası uygulamaları sırasında tavan su geçirmez olmalıdır.
 3. Buhar odası uygulamaları yapılırken dış pencere önerilmez.
 4. Konforlu ve rahat bir buhar odası uygulamaları için uygun seçimi buhar jeneratörü modeli ve boyutu, buhar odasının kendisinin tasarımı kadar önemlidir.