fbpx

Enter your keyword

Çamur Banyosu

Çamur Banyosu Rassoul 

Çamur Banyosu  Rassoul uygulamaları  eski dönemlerden beri Spa Wellness sektörü için önemli bir terapi uygulamasıdır. Isıtmalı koltuklar vücut sıcaklığını arttırır ve buhar jeneratörü kurumuş çamuru tekrar nemlenir. Rassoul duş sistemi buhar ile ıslanan vücuda çamurun uygulamasıdır. Bu sayede ölü deri tabakasının yok edilmesi esasına dayanır. 

Doğal peeling etkisi yaparak, hücre yenilenmesi sağlanır. Derideki gözenekleri sıkılaştırır, kollajen dokusu uyarılır. Lekelerin giderilmesinde, akne, etkilidir. Kan dolaşımını düzenleme etkisinden selülit,kemik, kas,bağ dokusu hastalıklarında, kireçlenme, sinüzit ve migren tedavisinde de faydalıdır.

Çamur Banyosu Nedir?

Kaplıcalar ve tatil köyleri tarafından sunulan tedavilerdir. Tedavi edici özelliklere sahip olduğuna inanılan özel bileşenler içerir. Özellikle stresinizi azaltıp sinirlerinizi sakinleştirir. Banyo için kullanılan çamur vücudu besleyen mineraller açısından zengindir.

Birçok deri hastalığına iyi geliyor

Çamur, insanı rahatsız etmeden etkili ve güçlü bir ısınma sağlar. Bu sayede deride kan dolaşımı hızlanarak bağışıklık sistemimizin uyarılması sağlanır.  Tedavi edilen başlıca dermatolojik hastalıklar psöriazis ve atopik dermatittir. Ayrıca akne vulgaris, rozase, skleroderma, seboreik dermatit, kronik ülserler, vitiligo ve kserozis gibi birçok dermatolojik hastalıkta kullanılmaktadır.

Güvenliği

Cildiniz sağlam olduğu ve onu yutmadığınız sürece, sağlıklı insanlar için tipik olarak zararlı değildir. Ancak, örneğin bir yaralanma veya egzamadan dolayı cildiniz kırıldıysa, enfeksiyon geliştirme riski altında olabilirsiniz.” Çamur banyoları genellikle güvenli olsa da, şunlardan kaçınmaya çalışın: Gözlerinize, burnunuza, kulaklarınıza veya ağzınıza çamur gelmesi Çamurunu düzenli olarak değiştirmeyen kaplıcalar.