fbpx

Enter your keyword

Doktor Balıklar

Doktor Balıklar

Doktor balıklar, ölü derileri vücuttan çıkardıkları “dithranol” enzimi ile ortadan kaldırma yeteneğine sahiptirler. Dünya sağlık sektöründe manikür ve pedikür amaçlı dikkat çeken bir araç olarak kullanılmaya başlandı. Balıkları barındıran terapi havuzları, UV filtreleri ile sterilize edilir.

tedavinin yapıldığı yerlerde hiçbir zaman zararlı bakteri içermez. En fazla 8 cm’ye kadar büyüyen bu balık çeşidinin dişleri yoktur. Ölü hücreleri, ağrısız dudak hareketi ile kanamaya neden olmadan yaptıkları mikro masajla çıkarırlar ve cildi pürüzsüz hale getirirler.

Faydaları

Cilt bakımındaki en son modalardan biri, canlı balık tanklarını içerir. Ve bu, oldukça tartışmaya yol açar. Balıklar sedef hastalığı gibi ciddi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanabilirsiniz.

Sedef hastalığı ve diğer benzer cilt rahatsızlıkları, ciltte rahatsız edici ve çirkin olabilen pullu lekeler oluşturan ölü cilt hücrelerinin birikmesine neden olur. Özellikle doktor balıklar, ölü deriyi yiyerek ayakları pedikür için hazırlamaya yardımcı oldukları gibi, bu rahatsızlıkların tedavisine de yardımcı olurlar. Ayrıca suya daldırmak, pullu lekeleri yumuşatmaya yardımcı olur ve bu da balığın içeri girmesine izin verir. 

Peki nasıl çalışır? Pek çok pedikür, jilet kullanarak ölü deriyi çıkarmayı içerir, ancak doktor balıkları bir alternatif sunar. 

Oradaki su sıcaklıkları yüksek, bu da eğlencelerinin zevk aldığı yerler. Sonuç olarak, doktor ve ruhsuz balıkları için doyumsuz gibi görünüyor.

Doktor balık pedikürlerinin sıhhi olup olmadığı konusunda bazı endişeler vardır. Çünkü süreç genellikle aynı balığın birden fazla tedavi için kullanılmasını içerir. Ve aynı zamanda çoğu kozmetoloji kuralı, her kullanımdan sonra ekipmanın atılmasını gerektirir.