fbpx

Enter your keyword

Doktor Balıklar

Doktor Balıklar Tedavi Yöntemleri
Doktor balıklar, ölü derileri vücuttan çıkardıkları “dithranol” enzimi ile ortadan kaldırma yeteneğine sahiptirler. Dünya sağlık sektöründe manikür ve pedikür amaçlı dikkat çeken bir araç olarak kullanılmaya başlandı. Balıkları barındıran terapi havuzları, UV filtreleri ile sterilize edilir. Tedavinin yapıldığı yerlerde hiçbir zaman zararlı bakteri içermez. En fazla 8 cm’ye kadar büyüyen bu balık çeşidinin dişleri yoktur. Ölü hücreleri, ağrısız dudak hareketi ile kanamaya neden olmadan yaptıkları mikro masajla çıkarırlar ve ayrıca cildi pürüzsüz hale getirirler.

Doktor Balıklar

Peki Doktor Balıklar nasıl çalışır? 
Oradaki su sıcaklıkları yüksek, bu da eğlencelerinin zevk aldığı yerler. Sonuç olarak, doktor ve ruhsuz balıkları için doyumsuz gibi görünüyor. Doktor balık pedikürlerinin sıhhi olup olmadığı konusunda bazı endişeler vardır. Çünkü süreç genellikle aynı balığın birden fazla tedavi için kullanılmasını içerir. Ve aynı zamanda çoğu kozmetoloji kuralı, her kullanımdan sonra ekipmanın atılmasını gerektirir. Cilt bakımındaki en son modalardan biri, canlı balık tanklarını içerir. Ve bu, oldukça tartışmaya yol açar. 
Sedef hastalığı ve diğer benzer cilt rahatsızlıklar  ciltte rahatsız edici ve hücrelerinin birikmesine neden olur. Özellikle doktor balıklar, ölü deriyi yiyerek ayakları pedikür için hazırlamaya yardımcı oldukları gibi, bu rahatsızlıkların tedavisine de yardımcı olurlar. Ayrıca suya daldırmak, pullu lekeleri yumuşatmaya yardımcı olur ve bu da balığın içeri girmesine izin verir.