fbpx

Enter your keyword

Fin Saunası

Sauna tasarımı için bir profesyonele danışın!

Fin saunası dünyada bir çok örneği olan tasarım ve inşaatı doğru yapıldığında oldukça zevkli bir deneyimdir.Gerekli olan ana unsurlar ve çözümler, uygun havalandırma önemlidir. 
Saunadaki her elemanın ölçülerine dikkat etmek, güvenliği ve keyfi garanti altına almak için çok önemlidir. Profesyonel ekibimiz mevcut alan ve sauna ortamının yalıtım, havalandırma ve drenaj için her türlü olanakları sunacaktır.
Ne tür bir sauna sobası seçmelisiniz?
En önemli şey, sobanın saunayı ısıtmak için yeterli güce sahip olmasıdır. Elektrikli sauna sobaları, şehirlerde odun yakanlardan daha yaygın olarak onaylanmıştır ve ayrıca kullanımı daha kolaydır. Uygun sauna sobaları üretici firma tarafından mutlaka önerilecektir.

Fin Saunası

fin saunası

Fin Saunası Özellikleri
Spa kültürünün öyle büyük bir parçasını oluşturuyor ki onu başka hiçbir şeyle kıyaslamak mümkün değil. Finler için özellikle düzenli aralıklarla saunaya girmek hayatın olmazsa olmazlarından biridir. Ayrıca eğer çok uzun bir süreyi saunaya girmeden geçirirlerse kendilerini eksik hissetmeye başlarlar.
Asırlar boyunca sauna fiziksel ve ruhsal bir arınma, kelimenin her anlamıyla çırılçıplak kalma ve insanlığın özüne inme mekânı olagelmiş.Finlandiya’da bir yaşam tarzıdır. Bu yüzden yeni yürümeye başlamış bebekler daha birkaç aylıkken ilk saunalarına girerler ve bu alışkanlık hayatları boyu devam eder.