fbpx

Enter your keyword

Hamam İmalatı

Türk Hamamı Uygulamaları

Hamam İmaalatı

Türk hamamı  İmalatı uygulamaları Batı Avrupa’da, temizlik ve rahatlama yöntemi olarak  kullanılırdı. Viktorya döneminde popülerleşti. Türk hamamı yaptırma süreci bir saunaya benzer, ancak antik Yunan ve antik Roma hamam uygulamaları ile yakından ilişkilidir.

Türk hamamı, sıcak bir kuru hava ile sürekli ısıtılan bir odada gevşemek ile başlar. Ve vücudun özgürce terlemesine izin verilir. Banyolar daha sonra soğuk suda yıkamadan önce daha sıcak bir odaya (sıcak oda olarak bilinir) hareket edebilir.

Türk Hamamı Hamam İmalatı/ Foamdos 

Türk Hamamı Uygulamaları  köpük uygulamaları su, hava ve köpük ajanları tarafından hamam masajı için köpük üretir. Ayrıca sıcak su ile yıkama fonksiyonu entegre edilmiştir. Köpük maddesinin dozaj miktarı ve kullanılan su miktarını ayarlayabilirsiniz. Her iki fonksiyonu bir buton ile başlatabilirsiniz. Sonuç olarak hamam masajları için sabun köpüğünün üretilmesi için dozajlama yapılmış olursunuz.

Öncelikle köpük yoğunluğu ve köpük konsantresi tüketimini ayarlayabilirsiniz. Bu sayede bakım külfetini de en aza indirgemiş olursunuz. Aynı zamanda FOAMDOS’un kompakt yapı biçimi nedeniyle masaj masasına bağlanması da mümkündür. Dozaj pompası, hava pompalı kumanda, boru tesisatı komple kablo ve boru tesisatı döşemelidir.

Hamam mermerleri

Türk hamamı geleneğini modern tasarım ve malzemelerle geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda farklı mermer seçenekleri ile uygulamalar yapılabilmektedir. Dokusu rengi uyumu ve motifi çok önemlidir.  Ayrıca ana kullanım alanları binaların içi ve dışı olabilir. (yer ve duvar döşemeleri, basamaklar, sütunlar, şömineler, mutfak ve banyo-hamam,dış cephe kaplamaları). Özellikle türk hamamı, buhar odaları, kar çeşmeleri, sıcak yataklar ve Spa&Wellness ekipmanları, Özel tasarım ve uygulama seçenekleri.