fbpx

Enter your keyword

Hamam Uygulama Ve İnşaatı

Hamam Uygulaması

Hamam İmalatı

Hamam Uygulaması Batı Avrupa’da, temizlik ve rahatlama yöntemi olarak kullanılırdı. Viktorya döneminde popülerleşti. Türk hamamı yaptırma süreci bir saunaya benzer. Ancak antik Yunan ve antik Roma hamam uygulamaları ile yakından ilişkilidir. Türk hamamı ile , sıcak bir kuru hava ile sürekli ısıtılan bir odada gevşemek için vücudun özgürce terlemesine izin vermesini sağlarsınız. Banyolar daha sonra soğuk suda yıkamadan önce daha sıcak bir odaya (sıcak oda olarak bilinir) hareket edebilirsiniz.

Hamam Köpük Uygulamaları

Hamam köpük 3 bileşenli su, hava ve köpük ajan tarafından hamam masajlar için köpük üretir. Ayrıca sıcak su ile yıkama fonksiyonu entegre edilmiştir. Köpük maddesinin dozaj miktarı, kullanılan su miktarı ve böylece köpük tutarlılık kontrolörü ayarlayabilirsiniz. Ayrıca hamam masajları için sabun köpüğünün üretilmesi için dozaj istasyonu.

Hamam Uygulaması Hamam Kurnası

Hamam Kurnası hamamlarda içerisine sıcak ve soğuk su doldurulan, mermerden yapılmış çukur kısımlardır. Eskiden bütün kadın hamamlarında bulunan başında dua edip dilek tuttukları kurnalara evliya kurnası denirdi. Genellikle görünüşü Osmanlı hamamlarındaki kurnaları hatırlatır.
Hamam Mermerleri Türk Hamamı geleneğini modern tasarım ve malzemelerle geliştirebilmektedir. Özellikle farklı mermer seçenekleri ile uygulamalar yapılabiliyor. Öncelikle  dokusu rengi uyumu ve motifi çok önemli. Mermerlerin ana kullanım alanları örneğin, binaların içi ve dışında(yer ve duvar döşemeleri, basamaklar, sütunlar, şömineler, mutfak ve banyo-hamam, dış cephe kaplamaları). Sonuç olarak türk hamamı, buhar odaları, kar çeşmeleri, sıcak yataklar ve Spa&Wellness ekipmanları, özel tasarım ve uygulama seçenekleri ile hizmet veriyoruz.