fbpx

Enter your keyword

HygroMatik Flexline

HygroMatik Flexline

HygroMatik Flexline

Hygromatik Flexline yeni nesil buhar jeneratörlerini temsil ediyor.

Daldırma Isıtıcı Prensibi 

Cihazın çıkış derecesine bağlı olarak 1-3 veya 6 ısıtıcı barındırıyor. FlexLine nemlendiricileri FLH80 ve FLH100 iki buhar silindirini bir yuvada birleştirir. Isıtıcı elemanların getirdiği ısı silindir suyunu yakl. 100 ° C (212°F), suyu buhara dönüştürür. yakl. 100 ° C (212 ° F) Bu buhar neredeyse mineral içermez ve mikrop içermez.
Tamamen tuzsuz su kullanıldığında, silindir suyu neredeyse tamamen minerallerden arınma söz konusu. Bu durum, uzun bir kullanım ömrünü garanti eder. Özellikle silindirlerde ve ısıtıcı elemanlarda neredeyse hiç sertleştirici  ve mineral birikintileri olmaz. Böylece, denetimler ve / veya bakım işlemleri İstenilen asgariye inecektir.

Hygromatik Flexline Kullanım Şekli

Buharlı nemlendirici ön paneldeki kontrol düğmesine basarak “I” konumuna getirin. Emniyet zinciri ise kapalı olacak. solenoid valfı   açılan ve su, buhar silindirine beslenir.
Silindirdeki dolum seviyesi bir seviye kontrol cihazı ile ölçülür. Plastik hortumlara bağlı olarak sürekli orantılı su seviyesi araştırması için bir sensör bulunur. Silindir suyu periyodik olarak aşağı üfler. 

Dahili Çıkış Ayarı

Hygromatik Flexline sistemlerinde dahili çıkış ayarı sürekli kontrol ve orantılı sürüş (pals genişliği modülasyonu) ile sağlanır. Isıtıcı elemanları ve diğer elemanlar bu şekilde nemlendirici orantılı olarak çalışır. Örneğin tüm çıkış aralığı% 5 – nominal kapasitenin % 100’ünü içeriyor. Aynı zamanda nominal değerin % 0 ila % 5 arasında bir güç ayarı mümkündür. Ancak buhar hattındaki yoğunlaşma nedeni ile teknik olarak mümkün olmamaktadır.

Hygromatik Flexline Mekanik Yapı

HygroMatik FLP serisi üniteler bir paslanmaz çelik buhar silindiri ve  dört katlı bir solenoid valf son derece hassas buhar kontrolüne sahiptir. Özellikle konut tipi duvar için tasarlama yapılmıştır.

Mekanik Kurulum

Cihaz kapalı bir odaya kurulum gerektirir. Böylece havalandırma ve sonunda sıcaklık klima ile buluşmak için şartlandırma gerektirecek. Çevre koşulları gereği Hygromatik flexline buharlı nemlendirici mümkün olduğu kadar yakın monte edilecek Mevcut su bağlantılarını kullanın tedarik ve boşaltma için. Taşıma kapasitesi yüksek sağlam bir duvara ürünü monteleyin. Ayrıca eğer böyle bir duvar seçeneği yok ise sıkıca yere cıvatalayın. Sonuç olarak seviye kontrolünün düzgün çalışabilmesi için iyi bir tesisat gerekiyor.