fbpx

Enter your keyword

HygroMatik Flexline

HygroMatik Flexline

HygroMatik Flexline

HygroMatik Flexline

Hygromatik Flexline yeni nesil buhar jeneratörlerini temsil eder. Genişletilebilir temel bileşenlerden oluşur.

Daldırma Isıtıcı Prensibi 

Çıkış derecesine bağlı  olarak 1-3 veya 6 ısıtıcı vardır. FlexLine nemlendiricileri FLH80 ve FLH100, iki buhar silindirini bir yuvada birleştirir. Isıtıcı elemanların getirdiği ısı silindir suyunu yakl. 100 ° C (212 ° F), suyu buhara dönüştürür. yakl. 100 ° C (212 ° F) Bu buhar neredeyse mineral içermez ve mikrop içermez.

Tamamen tuzsuz su kullanıldığında, silindir suyu neredeyse tamamen minerallerden arındırılmıştır. Bu durum, uzun bir kullanım ömrünü garanti eder. Silindirlerde ve ısıtıcı elemanlarda neredeyse hiç sertleştirici  ve mineral birikintileri olmaz. Böylece, denetimler ve / veya bakım işlemleri İstenilen asgariye indirilecektir.

Hygromatik Flexline Kullanım Şekli

Buharlı nemlendirici cihaz tarafından ön paneldeki kontrol düğmesine basarak “I” konumuna getirin.Emniyet zinciri ise kapalı olacak.solenoid valfı   açılan ve su, buhar silindirine beslenir.

Silindirdeki dolum seviyesi bir seviye kontrol cihazı ile ölçülür. Plastik hortumlara bağlı olarak sürekli orantılı su seviyesi araştırması için bir sensör bulunur. Silindir suyu periyodik olarak aşağı üfler. 

Dahili Çıkış Ayarı

Hygromatik Flexline sistemlerinde dahili çıkış ayarı sürekli kontrol ve orantılı sürüş (pals genişliği modülasyonu) ile sağlanır. Isıtıcı elemanlarının ve diğer elemanların bu şekilde nemlendirici orantılı olarak çalıştırılabilir. Tüm çıkış aralığı% 5 – nominal kapasitenin % 100’ü. Nominal değerin% 0 ila % 5 arasında bir güç ayarı mümkündür.Ancak teknik olarak mümkün değildir .Buhar hattındaki yoğunlaşma kayıpları nedeniyle.

Hygromatik Flexline Mekanik Yapı

HygroMatik FLP serisi üniteler bir paslanmaz çelik buhar silindiri ve  dört katlı bir solenoid valf son derece hassas buhar kontrolü sağlar. Konut tipi duvar için tasarlanmıştır.

Mekanik Kurulum

Kapalı bir odaya kurulum gerektirir havalandırma ve sonunda sıcaklık klima ile buluşmak için şartlandırma.Çevre koşulları. Hygromatik flexline buharlı nemlendirici mümkün olduğu kadar yakın monte edilmeli.Mevcut su bağlantılarını kullanın tedarik ve boşaltma için.Taşıma kapasitesi yüksek sağlam bir duvara ürünü monteleyin.Eğer böyle bir duvar seçeneği yok ise sıkıca yere çıvatalanır.Seviye kontrolünün düzgün çalışabilmesi için iyi bir tesisat gereklidir.