fbpx

Enter your keyword

İnfrared Sauna Kızılötesi

Kızıl Ötesi Sauna Yeni Tasarımlar

  • Ahşap esaslı bir oda veya kabin.
  • Kanada Çamı, Hemlock veya Kızıl Sedir
  • Vücudunuzu doğrudan ısıtmak için gelişmiş kızılötesi ısıtıcılar kullanır.
  • Kuru ısı oluşturur.
  • Geleneksel buhar saunalarından daha düşük bir sıcaklık kullanır.
  • Led Işık, Okuma Lambası, Sıcaklık Sensörü. vb
  • Vücudu doğrudan ısıtmada ve derin bir ter atmada çok etkilidir.

İnfrared Sauna Nedir?

İnfrared Sauna Kızılötesi güneşin yararlı ışınlarına verilen addır. Uzun kızılötesi ışıkların yayıldığı kızılötesi saunalar bir çok spa merkezinde (-) yüklü iyonların, üretimi bir çok hastalıklardan korunmak için alternatif olarak görülüyor. Aynı zamanda infrared sistemli ısı, aslında güneşin dalga aralıklarından biridir. Güneş faydalı ve zararlı olmak üzere birçok dalga aralığında ısı yayar. Ayrıca mikrodalga, ultraviyole, kızılötesi, morötesi gibi.

Bu ısı çeşitlerinden vücuda zararlı olanları olduğu gibi faydaları olanları da vardır. Far-infrared ısı güneşi yaşam kaynağımız yapan ısıdır. Bu ışınların en ilginç özelliği direkt olarak nesneleri ısıtıyor olmasıdır. Özellikle kan dolaşımının canlanması ve kemik gelişimi için çok önemlidir. Kas krampları yorgun ve sertleşmiş kasları rahatlatmak ,savunma sistemini güçlendirmek kızılötesi saunanın faydaları arasındadır.

Kızılötesi Teknolojisi

Güneş banyosundan farklı olarak, kızılötesi ısı teknolojisi tamamen sağlıklı ve güvenlidir. Sonuç olarak hiçbir zaman derinizin yanmasına sebep olmaz. İnfrared saunalar sobalı saunalara göre daha az enerji harcar. Bu nedenle daha ekonomiktir. Her türlü hastalıktan koruma ve hafifletme gibi özelliği de vardır. Kan dolaşımını hızlandırır. Cildin güzelleşmesini sağlar. Vücut içindeki ağrı metalleri ve toksinleri atmaya yardımcı olur.

Bilim adamları , kızılötesi dalgaların vücuttaki termal enerjiyi arttırdığı için insan vücuduna faydalı olduğunu tespit ettiler. Çünkü kızılötesi saunaların kanıtlanmış sağlık yararları arasında stresin giderilmesi, kan basıncının düşürülmesi, kas ve eklem ağrılarının giderilmesi ve aynı zamanda kilo kaybı, dolaşımın iyileştirilmesi ve cilt gözeneklerinin temizlenmesi yer alır.