fbpx

Enter your keyword

İnfrared Sauna Kızılötesi

İnfrared Sauna Kızılötesi

İnfrared Sauna Kızılötesi Güneşin yararlı ışınlarına verilen addır.Uzun kızılötesi ışıkların yayıldığı kızılötesi saunalar bir çok spa merkezinde (-) yüklü iyonların, üretimi bir çok hastalıklardan korunmak için alternatif olarak görülüyor.infrared sistemli ısı, aslında güneşin dalga aralıklarından biridir.Güneş faydalı ve zararlı olmak üzere birçok dalga aralığında ısı yayar. Mikrodalga, ultraviyole, kızılötesi, morötesi gibi.

Bu ısı çeşitlerinden vücuda zararlı olanları olduğu gibi faydaları olanları da vardır. Far-infrared ısı güneşi yaşam kaynağımız yapan ısıdır.Bu ışınların en ilginç özelliği direkt olarak nesneleri ısıtıyor olmasıdır. Özellikle kan dolaşımının canlanması ve kemik gelişimi için çok önemlidir.Kas krampları ,yorgun ve sertleşmiş kasları rahatlatmak ,savunma sistemini güçlendirmek kızılötesi saunanın faydaları arasındadır.

Güneş banyosundan farklı olarak, kızılötesi ısı teknolojisi tamamen sağlıklı ve güvenlidir, hiçbir zaman derinizin yanmasına sebep olmaz. İnfrared saunalar sobalı saunalara göre daha az enerji harcar. Bu nedenle daha ekonomiktir.Her türlü hastalıktan koruma ve hafifletme gibi özelliği de vardır.Kan dolaşımını hızlandırır.Cildin güzelleşmesini sağlar.Vücut içindeki ağrı metalleri ve toksinleri atmaya yardımcı olur.