fbpx

Enter your keyword

Kızılötesi Sauna

KIZIL ÖTESİ SAUNA

Kızılötesi Sauna Far-infrared ısı, aslında güneşin dalga aralıklarından biridir. Güneş faydalı ve zararlı olmak üzere birçok dalga aralığında ısı yayar. Mikrodalga, ultraviyole, kızılötesi, morötesi gibi. Bu ısı çeşitlerinden vücuda zararlı olanları olduğu gibi faydaları olanları da vardır. Far-infrared ısı güneşi yaşam kaynağımız yapan ısıdır. 
Kızılötesi Sauna Özellikleri
Toksinlerin atılmasını sağlar. Klasik sobalı tip saunalarda ısı konveksiyonel olarak etki eder. Yani sauna içerisinde sirküle olan sıcak hava vücudunuza temas eder, bu sayede terletme sağlar. Bu şekilde bir klasik saunanın ısısı vücudun 5-6 mm altında kadar etki edebilir. 
Far-infrared ısı ise radyan bir ısıtma sistemidir. Tıpkı güneş gibi, etki ettiği alandaki havayı değil cisimleri ısıtır. Derine işleyebilir. Vücudunuzdan 4 cm derine kadar etki edebilen bir ısıdır. Bu sayede klasik saunalara göre daha derinden bir terletme sağlar. 
Zayıflamanızı sağlar.
Infrared ısı sistemi ile derinden ısınan vücut hızlı yağ yakmaya başlar. Klasik sobalı tip saunalarda sıcaklık derinin 5-6 mm  cm altına işleyebilirken, infrared saunada ısı derinin 4 cm altına kadar etki eder.
Ağrı Gidericidir.
Far-infrared ısı, romatizmal ağrılarda ve kas-eklem ağrılarında ağrıları giderici etki gösterir. Ayrıca vücudun kendi ağrı kesicisi endorfinin salgılanmasını sağlar. 
Kalp sağlığınızı korur.
İnfrared saunanın sağladığı derin ısı ile kan damarları genişler. Bu sayede temiz kanın vücudun en uç noktalarına kadar rahatlıkla ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda hiper tansiyona karşı etkilidir.