fbpx

Enter your keyword

Aroma Terapi

Aroma terapi

Aroma Terapi buhar odası, sauna ve macera duşu deneyimi ile yaşayan her ziyaretçiyi cezbetmektedirder.Konuk tüm duyuları ( koku,his,görmek,işitmek) aynı anda yaşar. Koku bu bağlamda önemli bir rol oynar. Kokuların uygun dozda ve uygun aralıkta ayarlanarak dozajlanmasını sağlayabilmek için koku dozaj üniteleri kullanılır. Bu üniteler sayesinde konuk duş sırasında belli aralıklarla kokuyu hissedecek.

Aroma Terapi

Günümüzde aromaterapi farklı ortamlarda farklı şekillerde uygulanmaktadır. Aromaterapi uçucu yağlar ile oluşturulur. Bunlar, beden ve zihin üzerinde olumlu bir işlevi olan bitkinin (kök, yaprak, çiçek veya gövde) belirli bileşenleridir. Çünkü uçucu yağların iyileştirici güçleri, sağlıklı yaşam merkezlerinde çok önemlidir. Hamamların sosyal, güvenli ve dinlendirici bir yer olduğu Romalılarla başladı. Şimdi sağlıklı yaşam merkezleri 21. yüzyılda hala yaygın olarak kullanılıyor.

Aromatik buhar buhar odası ve saunalar için esanslı yağlardan elde edilir. Kokular ile  hafifçe aromalandırılmış buharın tedavi edici etkisi tedavilerde  önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple buhar banyosunda hoş kokuların ideal kombinasyonu ile  terapi etkisi daha da arttar. Lavanta ile mür ve okaliptüs’ün Özellikle solunum şikayeti olanlar kişiler için yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

WDT- harika aromaları, sağlıklı yaşam merkezleri için idealdir. Sadece uçucu yağlar kullanarak hoş ve sağlıklı bir ortam yaratır. Bu şekilde, aromaterapinin faydalarını sağlıklı yaşam merkezleri için getirirsiniz. Farklı karışımlar farklı bir atmosfer sunar. Hangisini seçeceğiniz, alana ve iltifat etmek istediğiniz niteliklere bağlıdır.

Aromaterapi, sağlıklı yaşam merkezlerinde temel bir işleve sahiptir. Arındırıcı ve aromatik kokular ile fiziksel ve zihinsel sağlık üzerinde benzersiz bir etki sunar. Uçucu yağların vücut ve zihin üzerindeki çeşitli biyolojik etkilerine dair bilgiler vardır.