fbpx

Enter your keyword

Salt Sauna

Özellikler
Himalaya dağları ve hakiki tuz taşı ile kaplı tuz taş sauna, himalaya dağlar, nem ve nispeten düşük bir seviyede iken 65-70 derece  arasında bir sıcaklıkta çalışmaktadır. Kabin hava iyonize ve tuz bileşikleri ile dolmuştur. Himalaya tuzu enerjisel etkileri olumlu yönde etkiler. Tuzlu saunanın düzenli kullanımı, akciğer fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olabilir.
Haloterapi, diğer adıyla tuz terapisi, Orta Avrupa ve Asya’da uzun zamandır kişisel bakım ritüellerinin ve kaplıca tedavilerinin bir parçası olmuştur.  Astım, bronşit, saman nezlesi ve sinüs sorunları olan kişiler, akciğer fonksiyonlarını ve bağışıklık sistemini iyileştirebileceğinden tuzlu sauna kullanmaktan yararlanabilir.

Salt sauna uygulamaları

Salt Sauna doğal tuz mağarasına mikro klima eklenerek oluşturulur. Saf himalaya tuzu ile sağlıklı nefes almak için ortam yaratılır. Özellikle solunum ve cilt hastalıkları için şifa kaynağıdır. Sauna etkisi çok yüksektir. Sonuç olarak ter ile vücuttaki toksinlerin atımını kolaylaştırır. Nem ve sıcaklığın cilt üzerindeki etkisi tartışılmazdır.
Doğal tuz parçacıklarının negatif yükü önemli düzeydedir. Çünkü insan solunum yollarının iç yüzeyleri pozitif yüke sahiptir. Böylece tuzun negatif yükü parçacıkların solunum yoluna taşınmasına izin verir. Her sauna gibi buda stresli yaşamın etkilerini azaltır. Ve bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır.