fbpx

Enter your keyword

Sauna Ahşap Ve Ağaçları

Sauna Ahşap Ve Ağaçları

Sauna Ahşap Ve Ağaçları bilgi ve sipariş için lütfen bize ulaşın…

1TPYENIRWGC47092Akdeniz Çamı

Akdeniz’ e kıyısı olan ülkelerde yetişen ve saunalar için ilk tercih olarak bilinen bir ağaçtır.Kolay işlenebilen özelliği ve ısıyı üzerinde barındırmaması tercih sebepleri arasındadır.Diğer sauna ağaçlarına oranla temini daha kolaydır.

 

2AEAJSXTDMR101321Fin Çamı

2AEAJSXTDMR10132İskandinav ülkelerinde oldukça sert hava koşullarında yetişen ve yavaş büyüyen ağaçlardır.Fin çamında kesinlikle budak bulunmaz ve reçinesi düşüktür.Düzgün damar yapısı ,sade ve güzel görüntüsünden dolayı saunalar için tercih sebebidir.Saunalar kaplamalarında en uygun ağaçlardan biridir.Isınan havayı emer ve saunaya gönderir.

 

fin-ladini1Fin Ladini

fin-ladiniGenellikle İskandinav ülkelerinde yetişen bir ağaçtır.Hemen hemen fin çamı ile aynı özelliklere sahip,farkı küçük kilitli budaklar barındırmasıdır.Yüksek sıcaklıklara dayanıklı bu ağaç saunalarda doğal bir görüntü oluştururlar.Soğuk ve sert iklim ağacı olmalarından dolayı dayanıklılığı oldukça yüksektir.

 

Abachi-AyousAbachi (Ayous):

Abachi (Ayous)Afrika kökenli bir ağaçtır. Budaksız, reçinesiz ve düz damar dokuludur. Yumuşak bir yüzeye sahiptir. En önemli özelliği ısı tutmamasıdır. Sauna üretiminde yaygın olarak kullanılan ağaçtır.

 

Akdeniz-sediriAkdeniz Sediri:

Akdeniz sediriAkdeniz sediri dayanıklılığı ile bilinen ve kendine özgü aromatik kokusu olan bir ağaçtır. Reçinelidir. Ancak son yıllarda kesimi kısıtlanmış hatta yasaklanmıştır. Bu sebeple çok çok az bulunur. Genelde tek parça bulunmaz, kurtağzı sistemi ile parçalar birleştirilir ve bu şekilde lambri haline getirilir.

 

Titrek kavakTitrek kavak:

Aspenİşlemeye uygun, yumuşak bir ahşaptır. Damarsız, reçinesiz ve budaksızdır. Görüntüsü son derece güzel, sade bir malzemedir. Sauna yapımı için en iyi ahşaplardan biridir.

 

8CXHMVQAFOK76093Kanada Ladini:

8CXHMVQAFOK76093Düz bir görünüme sahiptir. Damar yapısı ince ve hoş görünümlüdür. İşlenmiş hali ipek gibi bir yumuşaktır. Reçinesiz ve budaksızdır. Özel yapım saunalarda tercih edilen ağaçlardandır.

 

9HQVFBKPYUM51989Kanada Kızıl Sediri (Kırmızı Sedir):

9HQVFBKPYUM51989En hafif ve ısı izolasyon kapasitesi en yüksek sauna ahşabıdır. Mukavemeti de yüksektir. Budaksız ve reçinesizdir. En güzel kokulu sauna ahşabıdır. Özel projelerin ve özel saunaların ahşabıdır.