fbpx

Enter your keyword

Sauna Ahşap

Sauna Ahşap

Sauna Ahşap çeşitlerimiz doğal, rahat, dayanıklı ve kalitelidir. Sauna uygulamaları için sizin seçtiğiniz ahşap ağaçlar kullanılır. Ek olarak, ahşap rengi, damarı ve kusursuz kokusu vardır. Bütün bunlar, kendi karakterine sahip bir malzeme olan ağaçlarımızı özel kılmaktadır. Reçineleşmeden veya bükülmeden yüksek sıcaklıklara dayanır.
1TPYENIRWGC47092Akdeniz Çamı
Akdeniz’ e kıyısı olan ülkelerde yetişen ve özellikle saunalar için ilk tercih olarak bilinen bir ağaçtır. Öncelikle kolay işlenebilen özelliği ve ısıyı üzerinde barındırmaması tercih sebepleri arasındadır. Diğer sauna ağaçlarına oranla temini daha kolaydır.

 

2AEAJSXTDMR101321Fin Çamı
İskandinav ülkelerinde oldukça sert hava koşullarında yetişen ve yavaş büyüyen ağaçlardır. Öncelikle fin çamında kesinlikle budak bulunmaz ve reçinesi düşüktür. Özellikle düzgün damar yapısı ,sade ve güzel görüntüsünden dolayı saunalar için tercih sebebidir. Örneğin sauna kaplamalarında en uygun ağaçlardan biridir. Isınan havayı emer ve saunaya gönderir.

 

fin-ladini1Fin Ladini
fin-ladini genellikle İskandinav ülkelerinde yetişen bir ağaçtır. Hemen hemen fin çamı ile aynı özelliklere sahip, farkı küçük kilitli budaklar barındırmasıdır. Özellikle yüksek sıcaklıklara dayanıklı bu ağaç saunalarda doğal bir görüntü oluştururlar. Soğuk ve sert iklim ağacı olmalarından dolayı dayanıklılığı oldukça yüksektir.

 

Abachi-Ayous
Abachi (Ayous):
Abachi (Ayous)Afrika kökenli bir ağaçtır. Budaksız, reçinesiz ve düz damar dokuludur. Yumuşak bir yüzeye sahiptir. En önemli özelliği ısı tutmamasıdır. Sauna üretiminde yaygın olarak kullanılan ağaçtır.

 

Akdeniz-sediriAkdeniz Sediri:
Akdeniz sediri Akdeniz sediri dayanıklılığı ile bilinen ve kendine özgü aromatik kokusu olan bir ağaçtır. Reçinelidir. Ancak son yıllarda kesimi kısıtlanmış hatta yasaklanmıştır. Bu sebeple çok çok az bulunur. Genelde tek parça bulunmaz, kurtağzı sistemi ile parçalar birleştirilir ve bu şekilde lambri haline getirilir.

 

Titrek kavakTitrek kavak:
Aspen İşlemeye uygun, yumuşak bir ahşaptır. Damarsız, reçinesiz ve budaksızdır. Görüntüsü son derece güzel, sade bir malzemedir. Sauna yapımı için en iyi ahşaplardan biridir.

 

8CXHMVQAFOK76093Kanada Ladini:
Düz bir görünüme sahiptir. Damar yapısı ince ve hoş görünümlüdür. Özellikle işlenmiş hali ipek gibi bir yumuşaktır. Reçinesiz ve budaksızdır. Özel yapım saunalarda tercih edilen ağaçlardandır.

 

9HQVFBKPYUM51989
Kanada Kızıl Sediri (Kırmızı Sedir):
En hafif ve ısı izolasyon kapasitesi en yüksek sauna ahşabıdır. Ayrıca mukavemeti de yüksektir. Aynı zamanda budaksız ve reçinesizdir. Ayrıca en güzel kokulu sauna ahşabıdır. Özel projelerin ve özel saunaların ahşabıdır.