fbpx

Enter your keyword

Sauna Aksesuarları

Sauna Aksesuarları

Sauna aksesuarları, sauna için gerekli olan tüm ekipmanları barındırılan ürünlerden oluşur. Özellikle içerisinde en çok tercih edilenleri aşağıda sırası ile bulabilirsiniz. Tüm ürünler ve uygun fiyat seçenekleri için bizleri arayabilirsiniz.

Sauna Uygulamaları 

Sauna uygulamaları fince bir sözcük olan sauna, terleme banyosu anlamına gelir. Eskiden odun sobalarını av etlerini ve somon balıklarını pişirmek için kuran finliler, daha sonra bu sıcak mucizenin sağlık ve gençlik kaynağı olduğunu keşfetmişler.

Öncelikle saunaya girildiğinde cilt ısısı 40 dereceye, vücut ısısı da 38 dereceye kadar çıkar. Ayrıca vücut hemen terleyerek tepki verir, kandaki savunma hücrelerinin sayısı artar. Ayni zamanda bakteri ve virüsler etkisiz hale gelir.

Kovalar ve Dippers

Fin çamı ve fin işçiliğinin güzel bir şekilde el işçiliğidir. Bir kova ve kepçe, temel sauna aksesuarlarıdır. Ayrıca sıcak sauna taşları üzerine sıçrayan bir kepçe veya iki su, gözenekleri temizlemek için terlemeyi teşvik eden buhar (löyle) oluşturur.

Aksesuarlar özellikle içinde sıcak kuru havayı rahat nemli bir ortama dönüştürür. Ayrıca su kullanmadan otantik bir sauna deneyiminin tadını çıkmaz. Kovalarımız, sauna ısısı genişleme ve daralma eğilimi olan doğal ahşaptan yapıldığından, sızıntıyı önlemek için ağır yük kovası (100L) önermekteyiz.

Sauna- Aromalar
Sauna deneyiminizi, doğal, Sauna Aksesuarları içinde yer alan kokularımızdan biriyle  geliştirin.

Her şişe 1,8 oz tutar. saf özü. Çok yoğun bir şekilde, bir kova suya sadece 5 ila 10 damla, ya da bir damla suya bir ya da iki damla eklenmelidir. Öncelikle sauna aksesuarları bu kokulu suyu sıcak taşların üzerine yavaşça dökün ve tadını çıkarın.

Sauna Aksesuarları içerisinde yer alan koku seçenekleri buhar odaları için harika bir alternatiftir. Buhar başlığının yuvasına bir kaç damla döküp, buharla çıkan kokunun tadını çıkarın.

Termometreler, Higrometreler ve Kum Zamanlayıcısı
Doğru sıcaklığın bilinmesi için bir termometre vardır. Öncelikle sauna odanız en az otuz dakika ısıtıldıktan sonra, ortalama sıcaklık yaklaşık 180 ° F olacaktır. Sauna aksesuarlarından olan termometre tavan bölümüne doğrudan asılır. Bir başka kullanışlı öğe ise higrometredir. Örneğin taşlarda kullanılan su miktarına bağlı olarak genellikle% 10 ila% 35 arasında değişen sauna nemini gösterir.

Fırçalar ve Fırça Setleri
Özellikle huş veya kızılağaç banyo fırçaları yumuşak, doğal kıllara sahiptir. Bir saunadan sonra duş veya banyoda canlandırıcı bir fırça için harika.

Ahşap Salon Sandalyesi (ürün 5141)
Özellikle yeni çıtalı ahşap şezlongumuz (çamdan yapılmış) ekstra sauna rahatlaması için mükemmeldir. Öncelikle koltuğu sauna bankına yerleştirin ve tahta rafı vidalarla birlikte sauna duvarına takın.

Sauna Aksesuarları
Sauna Aksesuarları
Sauna Aksesuarları