fbpx

Enter your keyword

Sauna Uygulamaları

sauna

Sauna Uygulamaları

Sauna uygulamalarında bir köşede duran ısıtıcı küçük ve orta ölçekli alanı ısıtır. Ve ayrıca ısıtıcı elektrik gaz ahşap veya diğer yakıtlarla çalışır. Isıtma için kırmızımsı akkor lambalar kullanıyoruz. Bu tip sauna ısınma ve uyarıcı renk terapisi sağlar. Aynı zamanda ışıklar az miktarda kırmızı ve turuncu görünürler.
Tabii ki, saunanın “kalbi” ısıtıcıdır. Çünkü bir ısıtıcı modelinin akıllı seçimi ve buna karşılık gelen ısıtıcı kontrol seçenekleri genel sauna deneyiminizi önemli ölçüde etkiler. Sauna sıcaklık aralıkları ve yüksek kaliteli sauna ısıtıcı taşları. Özellikle saunanızı tasarlamaya başlarken göz önünde bulundurmanız gereken önemli değişkenlerdir.

İnfrared Sauna İmalatı

Isıtma için metalik seramik veya siyah karbon elementleri. Ve elektrikli ısıtma elemanları. Isıtma için kırmızımsı akkor lambalar kullanılır. Bu tip saunada ısınma ve uyarıcı renk terapisi sağlar. Işıklar az miktarda kırmızı ve turuncu görünürler. Kızılötesi lamba saunaları ısı kaynağının kullanılan enerjinin frekanslarından dolayı değil küçük bir alanda yoğunlaştığı gerçeğinden ibarettir.
  • Ahşap esaslı bir oda veya kabin.
  • Kanada Çamı, Hemlock veya Kızıl Sedir
  • Vücudunuzu doğrudan ısıtmak için gelişmiş kızılötesi ısıtıcılar kullanır.
  • Kuru ısı oluşturur.
  • Geleneksel buhar saunalarından daha düşük bir sıcaklık kullanır.
  • Led Işık, Okuma Lambası, Sıcaklık Sensörü. vb
  • Vücudu doğrudan ısıtmada ve derin bir ter atmada çok etkilidir.

Bio Sauna İmalatı

Müşterilerimiz için kendi fikirleri olan bireysel ve benzersiz  bio sauna tasarlıyoruz. Minimalist dekorasyon stili sayesinde tamamen odaya uyum sağlayan özelliği dikkat çekiyor. Pratik sauna yapısı, sedir ağacının ambiyansı, sauna ısıtıcısının etkisi sauna keyfini en güzel şekilde yaşatacaktır.
Bio saunanın derecesi  55 ° C’ye kadar çıkarılabilir. Meditasyon müziği sayesinde rahatlama sağlayacaktır. Burada aynı zamanda sürekli bir nem bulunur. En önemlisi en fazla 45 dakika saunada kalınmalıdır. Bu sauna ile metabolizma hızlanır. Vücuttaki zararlı maddeler temizlenir.

Rus Saunası İmalatı

Rus saunası su ve sıcak hava yardımı ile sıcak buhar oluşturularak yapılır. En iyi modern tasarımlar için seçim yapmanız yeterli. Genellikle ahşaptan yapılan banyonun basamaklar birbiri üzerine monte edilebilir. Tezgah yüksekliği ne kadar uzun olursa hava o kadar sıcak olacaktır.
Spa merkezleri için en önemli spa deneyimi olarak geçen modern sauna kurulum danışma için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rus saunası 110-120 C° sıcaklık 25 nem. Saunaya göre daha sert bir atmosfere sahiptir. Doğal taş ve tomruk seklinde ağaç çeşitlerinin kullanıldığı daha doğal görünümlü saunalardır. Sauna, bazı yerlerde rastlanan Rus-Roma banyosundan temelde farklılıklar gösterir.

 Saunası İmalatı

Fin saunası dünyada bir çok örneği olan tasarım ve inşaatı doğru yapıldığında oldukça zevkli bir deneyimdir. Fin saunası için gerekli olan ana unsurlar ve çözümler, uygun havalandırma önemlidir.
Saunadaki her elemanın ölçülerine dikkat etmek, güvenliği ve keyfi garanti altına almak için çok önemlidir. Profesyonel ekibimiz  mevcut alan ve sauna ortamının yalıtım, havalandırma ve drenaj için her türlü olanakları sunacaktır. Saunada loş bir ışık vardır.Aynı zamanda sıcaklık genellikle 80°C ila 110°C’dir. 

EOS Lüx Sıcaklık

EOS aromalı buhar eşliğinde lüx bir sıcaklık sunar. Aynı zamanda EOS yıllardır tamamen kişiye ve mekana özel sauna teknolojileri çözümleri üretmektedir. Klasik fin saunası ve ayrıca bio sauna gibi modern soba çeşitleri bulunmaktadır. Sonuç olarak eos sauna ısıtıcıları ayakta veya duvara monte edebilirsiniz.2-12 kW ile, hacim 3-18 m³ saunalar için ideal sobaları bulabilirsiniz.
( Sauna Sobaları) kalitesi ve güvenliği, tescilli bir üretim tekniği ile yapılmıştır. Titiz bir kalite kontrolü ile desteklenen 1.sınıf malzemelerin kullanıldığı sistemlerden oluşmalıdır. İlk kullanımlarında, 80°C’den yüksek ısıları tercih etmeyiniz. Ahşap yaşayan bir malzeme olduğu için, ilk 3 sauna seansını 60 – 70°C derecelerini tercih ederek yapınız. Bu sauna kabininizin ömrünü uzatacaktır.

 TULİKİVİ 

Tasarımı istediğiniz zaman istediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Her türlü sauna çeşitleri ile ev için ideal çözümler sunar. Sauna ısıtıcısı ayrıca kendine özgü tasarımı ve yenilikçi teknolojilere sahiptir.
Yüksek verimlilikte çalışan Tulikivi sobalar ekonomik ve enerji bakımından fark yaratmaktadır. Sauna odalarında en uygun sıcaklığı ayarlamak için kesinlikle  kontrol üniteleri bulunmaktadır. Ve aynı zamanda çevre dostu , kolay kullanımlı yüksek standart.
Özellikle saunada Fin ana kayasının modern bir parçasıdır. Naava özellikle küçük saunalar için uygundur. Ve aynı zamanda banklara entegre.z.

Sauna tasarlamaya başladığımda dikkatimi nereye odaklamalıyım?

Tabii ki, saunanın “kalbi” ısıtıcıdır. Çünkü bir ısıtıcı modelinin akıllı seçimi ve buna karşılık gelen ısıtıcı kontrol seçenekleri genel sauna deneyiminizi önemli ölçüde etkiler. Sauna sıcaklık aralıkları ve yüksek kaliteli sauna ısıtıcı taşları. Tasarlamaya başlarken göz önünde bulundurmanız gereken önemli değişkenlerdir.

Saunalar için en uygun iç yükseklik nedir?

Herhangi bir saunanın izin verilen minimum tavan yüksekliği 77 inç’tir.  Ancak, genellikle, ortalama bir sauna tavan yüksekliği 84 inçtir. Isıtıcı broşürdeki minimum sauna yüksekliğini veya özel uygulamanız için kurulum talimatlarını kontrol etmeyi unutmayın. Bununla birlikte, maksimum güvenli bir tavan yüksekliği 96 inçtir.