fbpx

Enter your keyword

Tuz Odası Uygulama ve Proje

Tuz Odası Konsepti

Tuz Odası Konsepti doğal tuz madenleri veya tuz mağaralarında bulunan mikro klimaya uzun süre maruz kalma ilkesine dayanmaktadır. Tuzun solunmasının klinik solunum sistemini temizlenmesi söz konusu. Ayrıca toksinlerin ortadan kaldırılmasını hızlandırmak konusundaki etkinliği kanıtlanmıştır. Bu etki, astım, bronşit, pnömoni, sinüzit, çocuklar ve yetişkinlerde sık yaşanan solunum yolu hastalıklarını tedavisi etmek için uygundur.

Kuru Tuz Odası ve Mağara Konsepti

Bir çok teknik kullanılarak farklı konseptler de tuz odaları ve tuz mağaraları yapılır. Kurulum öncesinde keşifler yapılır ve uygun olan mağara konumu belirlenir. Uygun konuma inşaa edilen oda ve mağaranın duvarları ve yerleri tuz ile kaplanır. Kullanılacak tuz; saf doğal antiseptik özel himalaya kristal tuz olmalıdır. Tuz odaları-mağaralarında kristal tuz alan içerisindeki havayı iyonize edebilmektedir.

Buharlı Tuz Odası Konsepti

Kullanıcı hem soluma ve hem de cilt yolu ile buharlı tuzdan maksimum seviyede yararlanır. Bu sayede solum yolları ile akciğer rahatsızlıklarının tedavisinde etkilidir. Rafine edilmemiş kaya tuzunda, öncelikle sodyum klorür vardır. Aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, manganez tedavi edici özellikleri bulunmaktadır.

Tuz Blok Tuğla konsepti

Oda veya mağara içi duvar, tavan, zemin isteğe bağlı renk ve şekilde himalaya kristal tuz tuğlaları ile kapanır. Odayı kaplayan tuz kalıpları yaydığı iyonlar ile havadaki iyonları nötrleştirerek havanın kalitesini arttırır. Radyasyonun ve manyetik dalgaların insan sağlığına verdiği zararları en aza indirecektir.

 

Tuz Odası