fbpx

Enter your keyword

Tuz Odası

Tuz Odası Uygulaması

Tuz Odası mikro klimaya uzun süre maruz kalma ilkesine dayanmaktadır. Tuzun solunmasının klinik solunum sistemini temizlemek ve toksinlerin ortadan kaldırılmasını hızlandırmak konusundaki etkinliği kanıtlanmıştır. Bu etki, astım, bronşit, pnömoni, sinüzit gibi  sık yaşanan  solunum yolu hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.

Kuru Tuz Odası ve Mağara Konsepti

Bir çok teknik kullanılarak farklı konseptler de tuz odaları ve tuz mağaraları yapılabilir. Kurulum öncesinde keşifler yapılır ve uygun olan mağara konumu belirlenir. Uygun konuma inşaa edilen oda ve mağaranın duvarları ve yerleri tuz ile kaplanır. Kullanılacak tuz; saf doğal antiseptik özel himalaya kristal tuz  olmalıdır. Tuz odaları-mağaralarında kristal tuz alan içerisindeki havayı iyonize edebilmektedir.

Tuz Blok Tuğla konsepti

Oda veya mağara içi  duvar ,tavan,zemin  isteğe bağlı renk ve şekilde himalaya kristal tuz tuğlaları ile kapanır. Odayı kaplayan tuz kalıpları havadaki nem sayesinde yaydığı iyonlar ile havadaki iyonları  nötrleştirerek havanın kalitesini arttırır. Bu sayede Radyasyonun ve manyetik dalgaların insan sağlığına verdiği zararları en aza indirir.

Buharlı Tuz Odası Konsepti

Kullanıcı hem soluma ve hem de cilt yolu ile buharlı tuzdan maksimum seviyede yararlanır. Bu sayede solum yolları ile akciğer rahatsızlıklarının tedavisi ve aynı zamanda da cilt sorunları için tedavisinde etkilidir. Rafine edilmemiş kaya tuzu kullanılır. Mesela sodyum klorür, aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, manganez tedavi edici özellikleri bulunmaktadır.