fbpx

Enter your keyword

Tuz Odası

Buharlı Tuz Odası Konsepti 

Kullanıcı hem soluma ve hem de cilt yolu ile buharlı tuzdan maksimum seviyede yararlanır. Bu sayede solum yolları ile akciğer rahatsızlıklarının tedavisi ve aynı zamanda da cilt sorunları için tedavisinde etkilidir. Rafine edilmemiş kaya tuzu kullanılmasının sebebi sodyum klorür, aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, manganez tedavi edici özellikleri bulunmaktadır.

Tuz Blok Tuğla konsepti

Oda veya mağara içi  duvar, tavan, zemin  isteğe bağlı renk ve şekilde himalaya kristal tuz tuğlaları ile kapanır. Ayrıca odayı kaplayan tuz kalıpları havadaki nem sayesinde yaydığı iyonlar ile havadaki iyonları  nötrleştirerek havanın kalitesini arttırır. Bu sayede Radyasyonun ve manyetik dalgaların insan sağlığına verdiği zararları en aza indirir.
Himalaya tuzu tuğlaları himalayalarda bulunan saf kristallerden alınır. Kesildiğinde tuz tuğlaları yarı saydam şekildedir. Bu tuğlaların mineral bileşimi çok güçlüdür. Aynı zamanda tuz doğal bir iyonlaştırıcıdır. Bu nedenle iç ortamda kullanıldığında çevredeki havanın temizlenmesini sağlar. 

Tuz Odası İmalatı

Bir çok teknik kullanılarak farklı konseptler de tuz odaları ve tuz mağaraları oluşturabiliriz. Kurulum öncesinde keşifler yapar ve uygun olan mağara konumunu belirleriz. Uygun konuma inşaa edilen oda ve mağaranın duvarlarını ve yerlerini tuz ile kaplariz. Kullanılacak tuz; saf doğal antiseptik özel himalaya kristal tuz  olmalıdır. Tuz odaları-mağaralarında kristal tuz alan içerisindeki havayı iyonize edebilmektedir.
Tuz Odası mikro klimaya uzun süre maruz kalma ilkesine dayanmaktadır. Tuzun solunmasının klinik solunum sistemini temizlemek ve toksinlerin ortadan kaldırılmasını hızlandırmak konusundaki etkinliği kanıtlanmıştır. Bu etki, astım, bronşit, pnömoni, sinüzit gibi  sık yaşanan  solunum yolu hastalıklarını tedavi etmek içindir.

Tuz Blok Tuğla Konsepti