fbpx

Enter your keyword

Hygromatik

Yüksek Basınçlı Buharlı Nemlendiriciler

Yüksek Basınçlı Buharlı Nemlendiriciler 

Yüksek Basınçlı Buharlı Nemlendiriciler( HPS ) yüksek basınçlı buhar sistemi ile hijyenik buhar üretebilme gücüne sahiptir. Bu nemlendiriciler özellikle klima ve havalandırma sistemlerinde havayı nemlendiriyor. HPS oldukça yüksek nemlendirme özelliğine sahip olmak ile birlikte çok düşük enerji tüketimi sağlamaktadır.
HPS sisteminde çelik nozullar kullanılmıştır. Nozullar hassas yüksek paslanmaz çelik olmaları sebebi ile çok hızlı emilen ince bir sis üretirler. Bu sebeple nemlendiriciler neredeyse hiç su kaybı yaşanmadan demiralize su tasarrufu sağlıyor. Bunların modüler yapısı sayesinde her türlü hava kanalında kullanılma uygundur. Kurulumu rahat yapabilirsiniz. Maaliyet tasarrufu sağlar.

 

Çevre Bilinci

Yaklaşık 75 bar’lık yüksek basınçlı atomizasyon düşük enerji gereksinimi için yüksek nemlendirme performansı sunacaktır. Özellikle verimliliği ve hassas kontrol edilebilirliği sayesinde demineralize suyun az ve verimli kullanılmasını sağlar.
Buharlı nemlendiriciler tamamen demineralize su ile nemlendirme, kireç birikintilerini etkili bir şekilde önler. Aynı zamanda  özellikle düşük bakım gereksinimi sağlayacaktır. Yukarıda belirtilen kimyasal ve biyolojik dezenfektanların tamamından dolayı, antiseptik ajanların sık sık maliyet-yoğun kontrol edilmesine ve doldurulmasına gerek yoktur. HPS işlemi para tasarrufu sağlar ve çevreye yarar sağlar. HPS, yüksek kaliteli bileşenlerin kullanılmasıyla hızlı bir geri ödeme ve uzun hizmet ömrü sağlamaktadır.

Hijyenik.

HPS sistemi ile hiçbir katkı maddesi olmadan sadece tamamen demineralize su solunabilir havaya ulaşır. Bu durum gözenekli, su biriktirici bileşenler içermez, sabit su etkin bir şekilde önlenir ve durursa, sistem otomatik olarak boşaltılır. Aynı zamanda sadece inert (yani kimyasal olarak reaksiyona nötr olan) malzemeler HPS’deki nemlendirme suyuyla temas eder. Sonuç olarak, kimyasal veya biyolojik dezenfektanlar ile temizleyebilirsiniz. Ayrıca, bu sistem sayesinde kirli bulaşmış tehlikeli atıkların bertaraf edilmesi ile uğraşmanıza gerek kalmayacak. Ürünün özelikle hijyen uygunluğu ILH tarafından tamamen onaylanmıştır.